5 نکته برای تولید عسل صفادشت خوانسار با بهترین کیفیت به سبک سنتی!

عسل فواید بسیاری برای سلامتی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:  منبع غنی از آنتی اکسیدان ها: مشخص شد که عسل خام حاوی مواد گیاهی ثانویه است که خاصیت ضد سرطانی دارد.

شایان ذکر است که رنگ عسل تیره است، مانند: عسل مانوکا ، عسل گندم سیاه ، در مقایسه با عسل روشن، حاوی سطوح بالاتر آنتی اکسیدان است.

این بر اساس مطالعه ای است که توسط مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی در سال 2009 انجام شده است.

افزایش سطح باکتری های مفید در روده: برخی از انواع عسل صفادشت خوانسار حاوی باکتری های مفید و برخی از آنها حاوی پری بیوتیک ها مانند اولیگوساکاریدها هستند که باعث تحریک رشد باکتری های مفید در روده می شوند.

آنتی باکتریال و آنتی باکتریال: از آنجا که حاوی ترکیباتی سمی برای باکتری ها است، مانند متیل گلیوکسال موجود در عسل مانوکا یا پراکسید هیدروژن است.

در سایر انواع عسل، علاوه بر این، نتایج یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه آمستردام در سال 2011 این احتمال را نشان داد عسل مانوکا حاوی عوامل ضد باکتری دیگری است.

عسل

در جایی که به تداوم فعالیت ضد باکتریایی علیرغم بی اعتباری اثر متیل گلیوکسال اشاره شد و علاوه بر آن عسل منبع غنی از قند است که رطوبت را کاهش می دهد.

از سوی دیگر، مطالعات توانایی برخی از انواع عسل را در مبارزه با رشد باکتری‌های خطرناک مقاوم به آنتی‌بیوتیک نشان داده‌اند ، اگرچه مکانیسم اثر آن هنوز کاملاً مشخص نیست.

کاهش سرفه و گلودرد: بنابراین، بسیاری از افراد تمایل دارند زمانی که از گلودرد و سرفه رنج می برند از آن به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده چای استفاده کنند و نتایج مطالعه ای که توسط دانشگاه پن استیت در سال 2007 انجام شد، تایید کرد که والدین تأثیر بیشتری را نشان می دهند.

هنگام استفاده از عسل گندم سیاه برای کاهش سرفه شبانه برای کودکان افراد مبتلا به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی در مقایسه با داروی سرفه، دکسترومتورفان است.